• Tłumacz języka migowego
Strona główna/Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

Informacja dla osób z niepełnosprawnościami

W związku z wejściem w życie z dniem 1 kwietnia 2012 r. Ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243 ) Familia Med informuję, że osoby mające trudności w komunikacji (głuche, słabosłyszące) lub z innymi szczególnymi potrzebami, mogą w naszym ośrodku skorzystać z tłumacza języka migowego online.

Usługa jest bezpłatna dla pacjentów zadeklarowanych w Familia Med Przyszowice czyli osób uprawnionych będących osobami z niepełnosprawnością w rozumieniu ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami.

Aby umówić się na wizytę, należy minimum dzień wcześniej dokonać zgłoszenia w celu rezerwacji wizyty. Zgłoszenie należy kierować na adres mailowy: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ lub pod nr telefonu: +48 605 606 703 lub 32 235 72 20. W razie nagłej sytuacji np. pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta ze szczególnymi potrzebami, możliwe jest przyjęcie pacjenta w ten sam dzień po uprzednim ustaleniu godziny.

Zgłoszenie powinno zawierać:

 • Imię i nazwisko pacjenta
 • Krótkie określenie problemu
 • Propozycję terminu
 • Kontakt zwrotny (numer telefonu)

Transkrypcja PJM

Informacja o dostępności informacyjno komunikacyjnej Przyszowice

Familia Med Przyszowice mieści się w budynku przy ulicy Polnej 30c. Dojazd do budynku możliwy jest od ulicy Polnej oraz od ulicy Powstańców Śląskich. Budynek jest parterowy. Dojście do budynku z parkingu jest wolne od przeszkód. W budynku dostępne są dwa wejścia. Pierwsze wejście od ulicy Polnej prowadzi do poradni ogólnej. Drugie wejście do poradni dziecięcej umieszczone jest z boku budynku, po lewej stronie na samym końcu.

Poradnia ogólna:

 • Po wejściu do poradni znajduje się przedsionek gdzie po lewej stronie ulokowana jest urna do której można wrzucać zapotrzebowanie na leki. Kolejne drzwi wejściowe prowadzą do poradni gdzie znajduje się hol (poczekalnia) z dwoma okrągłymi stołami i krzesłami. Po prawej stronie znajdują się miejsca siedzące dla pacjentów.
 • Rejestracja znajduję się delikatnie po lewym skosie od drzwi wejściowych w odległości około 10 metrów. W razie konieczności, w danym dniu osoba pracująca na danym dyżurze wyjdzie po pacjenta do drzwi wejściowych o godzinie w której pacjent jest umówiony.
 • Toaleta dla pacjentów z niepełnosprawnościami znajduje się po prawej stronie – drugie drzwi od wejścia.
 • Toaleta dla pacjentów to pierwsze drzwi po prawej od głównego wejścia.
 • Gabinet nr 1 (Gabinet lekarza POZ dla dorosłych) to pierwsze drzwi po lewej stronie od drzwi wejściowych.
 • Gabinet nr 2 (Gabinet zabiegowy) to drugie drzwi po lewej stronie od drzwi wejściowych
 • Gabinet nr 3 (Prywatne gabinety specjalistyczne) usytuowany jest obok gabinetu nr 2 (zabiegowego) po prawej stronie
 • Gabinet nr 4 (Gabinet rehabilitacyjny) znajduje się obok gabinetu nr 3 po prawej stronie.
 • Gabinet nr 16 (Gabinet specjalistyczny i Pracownia USG) znajduje się obok rejestracji po prawej stronie w przedsionku, który łączy poradnie ogólną i dziecięcą.
 • Gabinet nr 17 (Gabinet położniczo-ginekologiczny) znajduje się obok gabinetu nr 16 po prawej stronie.

Poradnia dziecięca:

 • Po wejściu do poradni znajduje się mały przedsionek gdzie umieszczone są kolejne drzwi prowadzące do poradni. W poradni dziecięcej znajduje się poczekalnia z jednym okrągłym stołem i krzesłami. Po prawej stronie od wejścia znajdują się miejsca siedzące dla pacjentów.
 • Rejestracja znajduję się naprzeciwko drzwi wejściowych w odległości około 10 metrów. W razie konieczności, w danym dniu osoba pracująca na danym dyżurze wyjdzie po pacjenta do drzwi wejściowych o godzinie w której pacjent jest umówiony.
 • Toaleta dla pacjentów z niepełnosprawnościami to pierwsze drzwi po prawej stronie od wejścia do poradni, za wózkownią.
 • Gabinet nr 13 (Gabinet lekarza POZ dla dzieci) znajduje się po lewej stronie od wejścia do poradni dziecięcej – trzecie drzwi od lewej.
 • Gabinet nr 12 (Punkt Szczepień, Położna POZ) znajduje się obok gabinetu nr 13 po lewej stronie.

Transkrypcja PJM

Informacja o dostępności informacyjno komunikacyjnej Paniówki

Familia Med Paniówki mieści się w budynku przy ulicy Zwycięstwa 44. Dojazd na parking przy poradni możliwy jest poprzez objechanie budynku gdzie panuje ruch okrężny.

W budynku znajduje się jedno główne wejście. Jest to wejście zarówno do poradni ogólnej jak i dziecięcej. Do wejścia prowadzą schody, a po prawej stronie znajduje się podjazd dla wózków.

Po wejściu do Ośrodka znajduje się korytarz. Zaraz po prawej stronie jest dojście do rejestracji ogólnej i dziecięcej. Na korytarzu po lewej i prawej stronie dostępne są miejsca siedząc dla pacjentów.

Przed wejściem do ośrodka po prawej stronie dostępna jest urna dla pacjentów gdzie można składać zapotrzebowanie na leki.
W razie konieczności, w danym dniu osoba pracująca na danym dyżurze wyjdzie po pacjenta do drzwi wejściowych o godzinie w której pacjent jest umówiony.

Poradnia ogólna:

 • Gabinet nr 2 (Gabinet Lekarza POZ dla dorosłych) znajduje się po prawej stronie obok rejestracji
 • Gabinet nr 3 (Gabinet zabiegowy) znajduje się po lewej stronie obok rejestracji – naprzeciwko gabinetu nr 2

Poradnia dziecięca:

 • Gabinet nr 4 (Gabinet lekarza POZ dla dzieci) usytuowany jest na samym końcu korytarza (od wejścia głównego prosto) po prawej stronie.
 • Poradnia dziecięca oddzielona jest od poradni ogólnej szklanymi drzwiami, które są zawsze otwarte.
 • W poradni dziecięcej po lewej stronie oraz naprzeciwko wejścia do poradni znajdują się miejsca siedzące dla pacjentów.

Toalety:

 • Toaleta dla pacjentów z niepełnosprawnościami mieści się na końcu korytarza. Od wejścia głównego cały czas prosto do końca. Po prawej stronie od toalety dla pacjentów.
 • Toaleta dla pacjentów mieści się na końcu korytarza. Od wejścia głównego cały czas prosto do końca. Po lewej stronie toalety dla pacjentów z niepełnosprawnościami.

Transkrypcja PJM

Informacja o dostępności informacyjno komunikacyjnej Chudów

Familia Med Chudów mieści się na ulicy Szkolnej 54. Dojazd do budynku możliwy jest od ulicy Szkolnej. Budynek usytuowany jest na posesji Ochotniczej Straży Pożarnej.

W budynku znajduje się jedno główne wejście. Jest to wejście zarówno do poradni ogólnej jak i dziecięcej. Do wejścia prowadzą schody, które są umieszczone z lewej strony drzwi wejściowych. Z prawej strony dostępny jest podjazd dla wózków.
Po wejściu do budynku jest przedsionek w którym po prawej stronie znajduje się toaleta ogólna przeznaczona dla wszystkich pacjentów – również dla pacjentów z niepełnosprawnościami. Drugie drzwi wejściowe są zawsze otwarte. Po wejściu znajduje się korytarz posiadający dwa rozgałęzienia. Prosto można dojść do rejestracji która znajduje się po prawej stronie. Drugie rozgałęzienie prowadzi w prawo. Znajduje się tam korytarz w którym usytuowane są dwa gabinety. Poczekalnia jest dostępna na korytarzy po lewej stronie od wejścia głównego.
W razie konieczności, w danym dniu osoba pracująca na danym dyżurze wyjdzie po pacjenta do drzwi wejściowych o godzinie w której pacjent jest umówiony.

 • Gabinet nr 4 (Gabinet Lekarza POZ dla dzieci) to drugie drzwi po prawej stronie od wejścia głównego
 • Gabinet nr 2 (Gabinet Lekarza POZ dla dorosłych) można dojść do niego skręcając za gabinetem nr 4 w prawo. Idąc prosto gabinet nr 2 znajduje się po lewej stronie (drugie drzwi po lewej stronie)
 • Gabinet nr 3 (Gabinet zabiegowy) można dojść do niego skręcając za gabinetem nr 4 w prawo. Idąc prosto gabinet nr 3 znajduje się po prawej stronie – naprzeciwko gabinetu nr 2.
 • Toaleta dla pacjentów oraz dla osób z niepełnosprawnościami dostępna jest w ośrodku po wejściu głównymi drzwiami – w przedsionku – po prawej stronie.

Transkrypcja PJM

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki
docx 2022-11-02 ETR - plik w standardzie łatwym do odczytania
ilość pobrań: 115
ETR - plik w standardzie łatwym do odczytania 3.71MB -
Wszelkie prawa zastrzeżone ©: IntraCOM.pl
do góry